Σχολική εορτή με αφορμή την επέτειο της 25ης Μαρτίου

Με χαρά υποδεχθήκαμε σήμερα 22/3/2024 τον Υπουργό Υποδομών και Μεταφορών κ. Χρήστο Σταϊκούρα ο οποίος μας ανακοίνωσε την ένταξη του σχολείου μας σε πρόγραμμα ενεργειακής αναβάθμισης που πρόκειται να ξεκινήσει εντός της άνοιξης. Ο Υπουργός συνοδευόταν από τον Δήμαρχο Δομοκού κ. Χαράλαμπο Λιόλιο και τον Αντιδήμαρχο κ. Νικόλαο Καλημέρη.
Για την σχολική γιορτή που ακολούθησε οι μαθητές ετοίμασαν ένα αφιέρωμα στους αγωνιστές της Επανάστασης του 1821 με αφηγήσεις, τραγούδια και βίντεο.

Ανάμεσα στα ποιήματα που διαβάστηκαν ξεχώρισε αυτό του μαθητή μας Θεόδωρου Τζιώρα με τίτλο ” ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ”, το οποίο διακρίθηκε σε δύο πανελλήνιους λογοτεχνικούς διαγωνισμούς αποσπώντας το 1ο και 3ο βραβείο.

Τέλος ευχαριστούμε θερμά την περσινή μας μαθήτρια Ισιδώρα Γεωργούση για το ζωγραφικό της έργο με θέμα τους ήρωες του Αγώνα.